Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Öğretim Asistanlığı

Öğretim Asistanlığı

2023 - 2024 Akademik Yılı’nda 52 yeni yüksek lisans ve doktora öğrencimiz, gerekli şartları sağlamaları halinde, öğretim asistanı (TF) olarak görevlendirileceklerdir. 

Öğretim asistanlığı, İbn Haldun Üniversitesi’nin lisansüstünde öğrencilerine sunduğu ayrıcalıklı imkânlardan biridir. Öğretim asistanlığı ile lisansüstü öğrencilerimiz bir yandan lisansüstü eğitimlerine devam ederken, diğer yandan öğretim süreçlerinde aktif olarak yer alarak, akademik kariyerleri için benzersiz bir deneyim sahibi olurlar.

Öğretim asistanları, Üniversitemizde ücretsiz olarak eğitim hayatlarını sürdürmelerinin yanında, nakdi burslarla da desteklenmektedirler. Buna göre;

  • Öğretim asistanı olup doktora yapanlar, nakdi burslarımızdan “Üstün Başarı Bursu” (ÜBB) alır.
  • Öğretim asistanı olup yüksek lisans yapanlar ise, nakdi burslarımızdan “Başarı Bursu” (BAB) alır.
  • Öğretim asistanı olan ancak ilgili program tarafından yukarıdakiler haricinde bir burs kategorisinde kabul verilen öğrenciler, doktora yapıyor ise UBB, yüksek lisans yapıyor ise BAB nakdi burs kategorisine yükseltilir.

Öğretim asistanlarına, kabul mektuplarında öğretim asistanlığına ilişkin görev ve sorumlukları belirtilmekte ve bu şartlarla öğretim asistanlığı imkânlarından faydalandırıldıkları bildirilmektedir.