Yükleniyor, lütfen bekleyiniz.

Lisansüstü'nde Öğrenci Dostu Üniversite

Lisansüstü'nde Öğrenci Dostu Üniversite

Araştırma Odaklı Vakıf Üniversitesi Modeli

İbn Haldun Üniversitesi, “araştırma odaklı bir vakıf üniversitesi” hüviyetiyle yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin bir yandan uluslararası bir eğitim-öğretim ortamında, alanlarında saygın akademisyenlerin nezaretinde nitelikli bir eğitim almalarını sağlarken, diğer yandan akademik kariyerlerinde fark yaratacak destekleriyle öğrencilerinin gelişimine önemli katkılar sunuyor. Üniversitemiz, ülkemizde sosyal bilimler alanında tek olan bu “araştırma odaklı vakıf üniversitesi modeli” ile öncü bir rol oynuyor.

Öğretim Asistanlığı

İbn Haldun Üniversitesi’nin, ülkemizde yalnızca birkaç üniversitede sunulan “Öğretim Asistanlığı” uygulaması ile yüksek lisans ve doktora öğrencilerimiz bir yandan lisansüstü eğitimlerine devam ederken, diğer yandan öğretim süreçlerinde aktif bir şekilde yer alarak, akademik kariyerleri için benzersiz bir deneyim sahibi olurlar.

İngilizce Hazırlık Programı

Bazı lisansüstü programlarımızda, İngilizce dil puanı şartını sağlayamayan adaylar bilimsel değerlendirme sınavları sonucunda programa kabul almaları halinde hazırlık programına kabul edilerek akademik İngilizcelerini geliştirme fırsatına sahip olurlar. Bu imkân, ilgili lisansüstü programın hazırlık programı kontenjanıyla sınırlıdır.

Öğrenim Ücreti Muafiyeti ve Nakdi Burslar

Bir vakıf üniversitesi olarak İbn Haldun Üniversitesi’nde öğrencilerin tümüyle eğitimlerine ve akademik gelişimlerine odaklanmalarına büyük önem verilir. Bunun bir göstergesi olarak birçok lisansüstü programımızda % 100 öğrenim ücreti muafiyeti sağlanmasının yanı sıra, zengin nakdi burs olanakları da sunulur.

Barınma 

İbn Haldun Üniversitesi, lisans ve lisansüstü öğrencilerine, kampüs içinde 743 kişilik, Başakşehir merkezinde ise 700 kişilik kız ve erkek yurtlarında uygun ücretlerle barınma imkânı sağlamaktadır. 

Evli Öğrencilere 12 Ay Nakdi Burs

Üniversitemizden nakdi burs almaya hak kazanan evli lisansüstü öğrencilerimizin bursluluk süresi, 12 ay olarak uygulanır.

Sektörel Odaklı Programlarda Anlaşmalı Kurumlara Sağlanan İmkânlar

Sektörel odaklı lisansüstü programlarımızda, kurumsal anlaşmalar dâhilinde lisansüstü programlarımızın ücretlerinde % 65’e kadar indirim uygulanabilmektedir. Anlaşmalı kurumdan 10 ve üzeri personelin, anlaşma kapsamındaki lisansüstü programa kabulü halinde, indirim oranı % 70 olarak uygulanır. 

Tezli programlarımızdan Büyük Veri ve İş Analitiği (Türkçe), Eğitim Kurumları İşletmeciliği (Türkçe), Hava Taşımacılığı Yönetimi (İngilizce), İktisat (İngilizce), İşletme (İngilizce), İşletme (Türkçe), Klinik Psikoloji (%30 İngilizce), Radyo, TV ve Sinema (%30 İngilizce) ile tezsiz yüksek lisans programlarımızda, kurumsal anlaşmanın sınırları dâhilinde, derslerin bir kısmı ya da tamamı ilgili kurumlarda yapılabilir.

Öğretim asistanlığı hakkında detaylı bilgi için “Öğretim Asistanlığı” sayfasını; İngilizce hazırlık, ücret muafiyeti ve nakdi burs kontenjanları için program detay sayfalarını ziyaret ediniz.